29.02.2016 14:04 - Футболът и Дрогба
Автор: kalchoman Категория: Лични дневници
Прочетен: 596 Коментари: 0 Гласове:
0

Животът е като футболен мач – винаги има и второ полувреме, мачът се играе докрай, за груб фаул се дава червен картон, и най-силният може да загуби, както и най-слабият може пък да победи, всеки мач, било той най-тежкия или на лекия, има край – древна китайска поговорка. През юни и юли имаше и световно за жени тук, често можеше да видиш нарисувани фенове, в Монреал имаше малко мачове, не можахме да отидем да видим, бяха много скъпи билетите. На 12 юли ходих да ги видя Челси, тренираха тук наблизо до нас, на базата на Монреал Импакт. Видях им само автобуса, те не ни обърнаха внимание, на 100-ината фена дошли да ги видят J И на 27 юли започна новата приказка за Монреал Импакт. Тогава се потвърди, Дрогба подписа с нас за година и половина. На 1 август ходихме на суперкупата на Франция между ПСЖ и Лион. Странно за мен, че е тук, но се оказа, че от създаването си през 1995 суперкупата на Франция се провежда във Франция до 2008 година. Последната, която е била във Франция. От 2009 досега не се е провеждала на френска земя. 2009 - за пръв път в Монреал, 2010 - Тунис, 2011 - Мароко, 2012 - Ню Йорк (САЩ - първата нефренско говоряща), 2013 - Габон, 2014 - Китай?!?!?!, 2015 - за втори път в Монреал. Лион имат най-много - 7 и 2 загубени, едната от които тогава. Следват - ПСЖ - 5 (от които 3 последните 3 години) и най-много загуби - 3, Лоран Блан, треньорът на ПСЖ има най-много купи - 5, 2 с Бордо - 2008 и 2009 и 3 с ПСЖ - 2013, 2014 и тази. Беше много яко, забавлявахме се доста, видяхме Ибра, феновете на ПСЖ бяха много колоритни. И естествено не са като тукашните фенове. Тук не можеш да чуеш някакви обидни неща и прочие, докато френските фенове често си викаха, ако някой лежеше на земята, “отивай в болницата”. Както съм казвал бях невероятно изненадан от тукашните фенове, как един мексиканец крещеше, тичаше и вееше мексиканското знаме при гола на Панчука, при което те се класираха. Никой не го изпсува дори, беше сред нас, феновете на Монреал. Но както и да е, тук е друга вселена. На 12 август играхме финал за купата на Канада, отидохме, но Дрогба не игра. Слаб мач, но все пак, падайки 0-2, направихме 2 гола за 1 минута, краен резултат 2-2 ... паднахме после във Ванкувър и не се класирахме за Шампионската лига тази година. По същото време се провеждаще турнира по тенис, мъжете тази година бяха в Монреал, жените в Торонто. Редуват се през година. Мислех да ходя да го видя Гришо, но той отпадна на втори кръг, а вече чаках само да взема билети за третия и да го гледам срещу Джокович. На 22 август беше първия мач на Дрогба, той влезе чак накрая, но не направи нищо. На 5 септември беше и първия гол на Дрогба за Монреал Импакт. Още много ще има. Хеттрик направи дори. Падали сме 2-3, били сме накрая 4-3. Билети за мачовете не можеше да се намерят, ходих до стадиона края на септември за да взема билети за последните мачове, защото се очакваше да отидем на плейофи. Изкупуваха се доста предварително. На финала на купата, на който ходихме бяха около 6 хиляди зрители, след това ... няма билети. На 26 септември имахме 6 мача без загуба, пак Дрогба, пак победа, 2-0, 2 гола, тази година имахме големи надежди за плейофите, пък там каквото Дрогба покаже. J Успяхме да намерим билети, съседът на един приятел, баща на съученик на Ники, бил в някаква футболна асоциация и имал билети директно от Монреал Импакт. Но само за тази година. Понеже Дрогба ще играе и сега през 2016 са му отказали да му дават вече билети. Както и да е, ние успяхме да се доредим за последния мач, важния мач на 25-и срещу Торонто за плейофите. На 17 октомври се класирахме за плейофите, мач предварително. Силите са изравени между отборите, първите шест наистина бяха с еднакви сили. На 25-и бихме Торонто, 2 гола на Дрогба. Бяхме на мача. Повече няма да го водя Ники с мен. На трето място сме. Това беше доста важно, защото следващия мач за нас беше, както казват тук, мач самоубийство. По правило първите два отбора се класират на плейофите, останалите четири играят такъв мач, като домакин е по напред класиралия се, т.е. трети срещу шести, четвърти срещу пети. Торонто бяха на трето, но паднаха до шесто място, така че следващия мач беше срещу тях, но ние бяхме домакини. Ако бяхме паднали щеше да е обратното, ние да сме шести, те трети и ние да сме гости. Падахме 1-0, но Дрогба направи 2 гола за 1 минута J Видях го и как играе, цар е на терена, разпорежда се, на всички казва къде да застанат и т.н. Ходи, не тича много, ама като пипне топката ... гоооол J На 29-и бихме Торонто с 3-0, ествествено нямаше билети, та го гледахме по телевизията. И се класирахме за полуфиналите. Там играхме с Кълъмбъс Крю.  Първият мач на 1 ноември бихме с 2-1 в Монреал с голове на Берниер и Венегас, след като падахме с 0-1, но не ни дадоха и дузпа. Имаше билети, но вече бяха по 40 долара и нещо не се събрахме да отидем, че е хладно, хладно е, но аз и декември съм ходил в София на мачове, та не беше чак такъв проблем J На 8 ноември отпаднахме. направихме 1-1, Дука изрвни в края на първото полувреме, вече си виках, че се класираме, те вкараха за 2-1, вкараха мача в продължения, вкараха един гол, ние изпуснахме страхотно положение и приказката приключи ... Те взеха финала на изтока, но паднаха накрая срещу Портланд, шампиона на запада, който стана шампион на МЛС – Мейджър лийг сокър, американската лига за футбол, тук му викат сокър, заради техния американски футбол. Мисля съм казвал, че три канадски отбора играят в МЛС – Монреал Импакт, Торонто и Ванкувър. Дано тази година успеем да стигнем по напред, да станем шампиони, все пак Дрогба ще играе с нас и тази година, имаше спекулации в началото на годината, че ще ни напусне, за да е част от треньорския щаб на Челси, но остана. Като цяло 2015 беше изключително добра година за Монреал, финал за шампионска лига, Дрогба, пълен стадион, полуфинал за шампионата. Дрогба остана и тази година ... За да продължи приказката ... Защото ... C`est la vieB Cool.